Banja Luka 13°C
Bihać 12°C

05.05.2024 / 17:01 Fudbal - Premier liga

Chelsea razbio West Ham u londonskom derbiju

U susretu 36. kola engleske Premier lige, Chelsea je na svom Stamford Bridgeu deklasirao West Ham rezultatom 5:0.

Od starta utakmice bilo je jasno da će ovo biti dobar dan za Plavce, koji su već u 15. minuti poveli preko sjajnog Palmera. Najboljem igraču Chelseaja je to bio 21. gol u ovoj sezoni Premier lige.

U 30. minuti, Gallagher pogađa za 2:0, a šest minuta kasnije u strijelce se upisuje i Madueke koji postavlja rezultat prvog poluvremena.

Odmah na startu drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti, Jackson pogađa za 4:0, da bi isti igrač u 81. postavio konačan rezultat utakmice.

Za Chelsea je ovo bila najubjedljivija pobjeda nad gradskim rivalom West Hamom otkako se takmiče u Premier ligi.

U drugoj utakmici dana, Brighton je sa minimalnih 1:0 bio bolji od Aston Ville. Gol odluke postigao je Joao Pedro u 87. minuti susreta.

Danas će biti odigran još jedan meč ovog kola i to između Liverpoola i Tottenhama, dok kolo sutra zatvara duel Crystal Palace - Manchester United.