Bihać 18°C

05.05.2024 / 12:36 Fudbal - Primili 100 golova

Sheffield izjednačio negativni rekord Premier lige

Fudbaleri Nottingham Foresta napravili su veliki korak prema opstanku u engleskoj Premier ligi.

U gostima su savladali već otpisani Sheffield United u meču 36. kola, a u prilog im je išao i težak domaći poraz Burnleyja od Newcastle Uniteda. Nottingham Forest je i dalje 17. na tabeli, odnosno prvi iznad zone ispadanja, ali sada ima tri boda više od 18. Luton Towna koji je u petak igrao 1:1 protiv Evertona, odnosno pet više od 19. Burnleyja, a do kraja prvenstva su ostala još dva kola.

U Sheffieldu je domaćin poveo golom Bena Breretona Diaza u 17. minuti iz penala, ali utakmicu je u egal deset minuta kasnije vratio Callum Hudson-Odoi svojim šestim golom sezone. Gosti su do preokreta došli u 51. minuti kada je zabio Ryan Yates, a u 65. minuti Hudson-Odoi postavlja konačni rezultat svojim drugim golom na utakmici.

Sheffield je s ova tri gola stigao na tačno 100 primljenih pogodaka u prvenstvu ove sezone što je izjednačenje rekorda Premier lige.

Jedini klub koji je do sada primio troznamenkasti broj golova u jednoj sezoni bio je Swindon u sezoni 1993./94. Međutim, tada se igralo 42 kola (22 kluba u ligi) pa je Sheffield još gori od njih, jer u prosjeku prima 2,77 golova po utakmici, a Swindon je primao 2,38 po utakmici.