Tuzla 15°C
Banja Luka 15°C

19.11.2022 / 16:16 Tenis - Nitto ATP Finals

Đoković u finalu, Fritz pao nakon velike borbe

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale završnog mastersa sezone koji se igra u Torinu.

On je bio bolji u polufinalu od Amerikanca Taylor Fritza sa 2-0, po setovima 7:6 (7:5) i 7:6 (8:6)

U prvom setu su razmijenili po brejk u petom i šestom gemu, u kojima su viđene i jedine dvije brejk prilike u ovom dijelu meča. Tako je odluka pala u tajbrejku, gdje je Đoković uspio da načini jedan mini-brejk više.

Drugi set se razlikovao od prvog, jer je Fritz odmah na startu lako došao do brejka, što je velika prednost za igrača servera kao što je on, pa se činilo da će doći do izjednačenja pošto je lako dobijao servis-gemove. Sve do desetog gema, kada Novak koristi prvu svoju brejk-šansu za izjednačenje na 5:5.

Tamo je ponovo Đoković napravio jedan brejk više od ukupno tri viđena, uz nekoliko fantastičnih poena, tako pokazavši i u ovom duelu da je kralj tajbrejkova.

Protivnika u finalu saznat će večeras, kada se u drugom polufinalu sastaju Rublev i Ruud.