Tuzla 17°C
Banja Luka 15°C

10.09.2022 / 09:56 Ostali sportovi - Sarajevo

Odbojkašice BiH večeras završavaju uspješne kvalifikacije za EP

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je još jednu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a sinoć je u dvorani "Goran Čengić" u Sarajevu savladala Norvešku sa 3:0.

Ovo je bila četvrta pobjeda izabranica selektora Stevana Ljubičića kopjom su ovjerile palsman na EP drugi put zaredom. U dvoranio na Grbavici ovaj put odbojkašice BiH su u prvom od dva meča u dva dana savladale slabašnu Norvešku za nešto više od sat vremena igre.

U prva dva seta reprezentacija BiH nije dala priliku odbojkašicama iz Norveške da dođu do 10 poena, pa je u trećem setu selektor Ljubičić dao priliku svim igračicama, koje su na kraju opravdale ukazano povjerenje i osvojile treći set.

Do kraja kvalifikacija ostala je još jedna utakmica, ponovno protiv Norveške, koja se večeras igra također u dvorani "Goran Čengić" od 20 sati. Ulaz je ponovno slobodan.