Tuzla 12°C
Banja Luka 12°C
Bihać 7°C

15.05.2022 / 22:42 Fudbal - Serija A

Inter slavio na Sardiniji, odluka o prvaku Italije pada u drami posljednjeg kola

Inter je večeras odigrao jednu od najvažnijih utakmica ove sezone, u okviru predzadnjeg 37. kola Serije A.

"Neroazuri" su gostovali "davljeniku" Kaljariju gdje nisu imali pravo na kiks s obzirom na to da vode tijesnu utrku s Milanom za naslov prvaka.

Od prve minute je nastupio i naš kapiten Edin Džeko (igrao do 70. minute), a na prvi gol se čekalo do 25. minute kada je Darmijan nakon jednog ubačaja Perišića visoko skočio i pogodio glavom za 0:1.

U 51. minuti bilo je 0:2 za Inter kada je pogodio Martinez nakon dodavanja Barele.

Samo dvije minute kasnije domaćini su smanjili na 1:2 preko Lukođianisa (Lykogiannis). Ipak, sve dileme oko pobjednika riješio je sjajni Martinez novim golom u 85. minuti utakmice za konačnih 1:3.