Tuzla 16°C
Banja Luka 15°C

07.05.2022 / 20:37 Tenis - Senzacija

Alcaraz preko Đokovića u finale Madrida

Mlada teniska senzacija, Španac Carlos Alcaraz savladao je najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića i plasirao se u finale mastersa u Madridu.

Devetnaestogodišnji Alcaraz, koji je proslavio rođendan prije dva dana bio je bolji od Đokovića, a za pobjedu su mu trebala tri seta. Na kraju je bilo 6:7, 7:5 i 7:6.

Na šljaci u Madridu je viđen pravi rat u kojem niti jedan teniser nije htio popustiti. Đoković je nakon velike borbe došao do prvog seta u tie-breaku, a druga dionica u jednako borbenom duhu otišla na stranu Alcaraza.

U trećem setu Alcaraz je, nošen domaćom publikom, ali i zahvaljujući umoru Novaka Đokovića, uspio da iskoristi pad koncentracije prvog reketa svijeta i osvoji posljednji set za plasman u finale sa rezultatom 7-5 u tie-breaku.

Protivnik Carlosu Alcarazu bit će bolji iz drugog polufinala između Alexadera Zvereva i Stefanosa Tsitsipasa.