Banja Luka 24°C
Bihać 17°C

24.01.2022 / 09:12 Košarka - NBA

Blazersi ostvarili trijumf u Torontu, Jusuf Nurkić upisao 1000. ofanzivni skok

Portlandu dobro ide na turneji po Istoku, tim iz Oregona ostvario je četvrtu pobjedu u zadnjih pet mečeva.

Trail Blazersi su sinoć slavili u Torontu, savladali su Raptorse rezultatom 105:114.

Cijelu utakmicu bili su gosti u vodstvu, pred kraj prvog poluvremena imali i prednost od 34 poena razlike (64:30). Domaći igrači su ipak skupo prodali kožu, prišli na 101:105 minut i po prije kraja, ali za preokret ipak nisu imali snage.

Jusuf Nurkić je ostvario novi double-double učinak – peti meč zaredom. Za nešto više od pola sata u igri zabilježio je po 11 poena i skokova, tome pridodao po dvije asistencije i blokade te jednu ukradenu loptu.

Ujedno je upisao svoj 1000. ofanzivni skok u NBA ligi.

Tri igrača pobjedničkog sastava ubacila su po 19 poena – CJ McCollum, Nassir Little i Anfernee Simons. Kod Toronta je najefikasniji bio Pascal Siakam (28 poena).