Banja Luka 3°C
Bihać 2°C

04.12.2021 / 19:51 Fudbal - Serie A

Inter ubjedljiv protiv Rome, Džeko nije proslavio gol protiv bivšeg klub

Inter je bio ubjedljiv na gostovanju Romi, derbi susret 16. kola Serije A okončan je pobjedom prvaka Italije od 0:3.

Mrežu domaćina na Olimpicu načeo je u 15. minuti Hakan Calhanoglu – i to direktno iz kornera. Devet minuta kasnije raspoloženi Turčin je asistirao Edinu Džeku, a kapiten reprezentacije BiH rutinski poentirao. Dijamant ipak nije slavio pogodak, iz poštovanja prema bivšem klubu.

Na 0:3 povisio je Denzel Dumfries u 39. minuti svojim prvijencem za Inter, odlično je reagovao nakon ubačaja Bastonija.

U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao, milanski tim došao je do dragocjenog trijumfa i drugog mjesta na tabeli, barem privremeno (Napoli ima bod manje, ali večeras igra svoj meč sa Atalantom).

Džeko je igrao do 76. minute, kada ga je zamijenio Matias Vecino.