Tuzla 9°C
Banja Luka 10°C

01.12.2021 / 23:23 Fudbal - La Liga

Karim Benzema ponovo junak Real Madrida!

Real Madrid je u zaostaloj utakmici devetog kola La Lige pobijedio Athletic Bilbao sa minimalnih 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Karim Benzema, prenosi SCsport.

Nakon nekoliko velikih prilika u prvom poluvremenu, Benzema je u 40. minuti na asistenciju Luke Modrića pogodio za 1:0. Hrvatskom veznjaku je ovo bila peta asistencija ove sezone u svim takmičenjima, što je više od bilo kojeg veznjaka u La Ligi.

Također, francuski napadač je ovim golom izjednačio liči rekord. Ovo mu je bio 35 pogodak u 2021. godini, a isti učinak imao je 2019. godine kada je u 50 utakmica 35 puta tresao protivničke mreže. Imat će Benzema priliku i oboriti lični rekord broja golova u jednoj kalendarskoj godini.

Bilo je šansi i u drugom poluvremenu. Bilbao je u nekoliko navrata bio blizu izjednačenja, međutim rezultat se nije mijenjao.