Banja Luka 3°C
Bihać 1°C

28.11.2021 / 20:35 Fudbal - Španska La Liga

Atletico "razbio" Cadiz

Atletico Madrid je napunio mrežu Cadiza na gostovanju u 15. kolu španske La Lige (1:4), a svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali ni šuteva u okvir gola. Najbolju šansu imao je Luis Suarez u 38. minuti, ali iz povoljne situacije šutirao je daleko preko gola.

Jorgandžije su sjajno počele drugi dio. Thomas Lemar je pogodio u 56. minuti, a potom je Antoine Griezmann udvostručio prednost u 70. minuti.

Francuz je nakon gola Cadizu došao do velikog podviga. Pogodio je protiv 33 od 34 ekipe protiv kojih je igrao u La Ligi. Zanimljivo, nije pogodio samo protiv svog aktuelnog kluba protiv kojeg je ranije odigrao 12 utakmica.

Angel Correa je povisio na 0:3 u 76. minuti, a Choco Lozano je deset minuta poslije smanjio na 1:3. U istoj minuti u kojoj je pao četvrti pogodak na utakmici, Matheus Cunha je postavio konačan rezultat susreta.