Banja Luka 16°C
Bihać 13°C

23.10.2021 / 18:03 Ostali sportovi - Prvaci Evrope

Zmajevi u finalu savladali Rusiju u tri seta i osvojili zlato!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci po deseti put je postala prvak Evrope. Zmajevi su večeras u Turskoj u finalnoj utakmici odigrali sjajno i razbili velike rivale Rusiju u tri seta (25:17, 28:26, 27:25)

Odlično smo počeli prvi set i poveli sa 3:0. Ključna je bila serija od 5:0 kojom smo se odvojili na deset poena (18:8). Izabranici selektora Ifeta Mahmutovića su u nastavku rutinski završili set, koji su dobili rezultatom 25:17.

I drugi set smo otvorili serijom od 3:0. Rusi su se brzo vratili, a onda je duži period rezultat bio u egalu i vodstvo se smjenjivalo. Pred kraj seta uspjeli smo se “odlijepiti” na tri poena (21:18), ali naši protivnici su se ekspresno vratili i čak poveli. Igrao se poen za poen, a onda je Milenin napravio tri vezane greške i Zmajevi su dobili drugi set sa 28:26.

Serijom od 4:0, od čega su bila tri poena Manke i jedan Čančara poveli smo sa 6:3. Uslijedila je serija sedam vezanih poena Rusije, koja je povela sa 10:6. Iako smo u finišu imali pet poena zaostatka (22:17), uspjeli smo izjednačiti u posljednjem trenutku (24:24), a potom smo dobili set sa 27:15, a time dobili meč sa 3:0 u setovima.