Banja Luka 3°C
Bihać 0°C

16.09.2021 / 22:59 Fudbal - Konferencijska liga

Trijumf Partizanom na Kipru, Roma ubjedljiva protiv CSKA iz Sofije

Kompletirano je prvo kolo grupne faze UEFA Konferencijske lige nakon što su odigrane sve utakmice u terminu od 21 sat.

Siniša Saničanin, reprezentativac Bosne i Hercegovine, sa Partizanom je ostvario pobjedu na Kipru od 0:2. Strijelci su bili Menig u 42. i Gomes u 68. minuti. Saničanin je igrao svih 90 minuta, dok je na drugoj strani bh. veznjak Azer Busuladžić ušao na početku drugog dijela.

Roma je bila veoma ubjedljiva protiv CSKA iz Sofije (5:1). Gosti su iznenađujuće poveli u desetoj minuti preko Careyja. Ipak, u nastavku rimski klub je dominirao, a pogađali su dva puta Pellegrini, El Shaarawy, Mancini i Abraham. U bugarskom timu sa klupe priliku nije dobio Hamza Čataković.

Jablonec je golom Pilara u 51. minuti iz penala savladao Cluj na svom stadionu (1:0). U redovima rumunske ekipe nije bilo bosanskohercegovačkog dvojca Daniela Graovca i Matea Sušića. Gosti su od 51. minute igrali i sa igračem manje jer je crveni karton dobio Camora.