Banja Luka 1°C
Bihać 0°C

14.09.2021 / 23:06 Fudbal - Liga prvaka

Bayern u derbiju bolji od Barcelone, Juventus rutinski savladao Malmo

Fudbaleri Bayern Minhena savladali su Barcelonu u derbiju prvog kola grupe E UEFA-ine Lige prvaka rezultatom 3-0.

Prvi su zaprijetili domaćini prego Sergi Roberta, međutim njegov udarac je otišao preko gola. Igrao se 14. minut susreta.

Pet minuta kasnije gosti uzvraćaju preko Sanea koji je sjajno šutirao, ali je njegov udarac zaustavio Ter Stegen.

Bavarci su do prednosti došli u 34. minuti susreta. Muller je šutirao sa distance, lopta na putu do gola zakačila Piquea i prevarila golmana Barcelone..

Poljski napadač Robert Lewandowski je udvostručio prednost Bayerna u 56. minuti susreta. Musiala je prvobitno šutirao i pogodio stativu gola Ter Stegena, lopta se vratila do Lewandowskog koji pogađa prazan gol Bayerna.

Konačan rezultat postavio je Lewandowski svojim drugim pogotkom na susretu. Coman je pogodio stativu, Lewandowski čekao na odbijenu loptu, poigrao se sa odbranom Barcelone i postigao efektan pogodak.

Juventus rutinski savladao ekipu Malmoa.

Malmo je pretrpio uvjerljiv poraz od Juventusa rezultatom 3-0. Svih 90 minuta za prvaka Švedske odigrao je bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić, dok je Adi Nalić je u igru ušao u 59. minuti.

Sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu. Talijanski tim je u vodstvo doveo Alex Sandro u 23. minuti susreta, Dybala je u 45. minuti udvostručio prednost sa bijele tačke, a konačan rezultat minut kasnije postavio je Alvaro Morata.

Branilac naslova prvaka Starog kontinenta Chelsea na Stamford Bridgeu je savladao Zenit rezultatom 1-0. Strijelac jedinog gola bio je Belgijanac Romelu Lukaku.