Banja Luka 9°C
Bihać 8°C

17.06.2021 / 16:54 Fudbal - EURO

Ukrajina u Bukureštu bolja od Sjeverne Makedonije

Fudbaleri Ukrajine slavili su rezultatom 2:1 protiv Sjeverne Makedonije u drugom kolu Evropskog prvenstva.

Ukrajina je bila bolji rival u ovom meču, ali je i Sjeverna Makedonija vrlo lako mogla do boda, iako je gubila sa 2:0.

Furiozno je tim Andriya Shevchenka ušao u utakmicu i konstantno napadao i stvarao šanse. Nakon nekoliko promašenih, jednu je iskoristio Yarmolenko i to u 29. minuti nakon kornera.

Prvo je Karavaev petom prebacio loptu na drugu stativu, a tamo ju je dočekao Yarmolenko i poslao u mrežu za 1:0.

Samo pet minuta poslije na semaforu je pisalo 2:0. Ovaj put je strijelac bio Yaremchuk, a u ulozi asistenta se našao Yarmolenko, koji je danas na muke stavljao odbranu Makedonaca.

U drugom poluvremenu bolja predstava Makedonaca, koji se u utakmicu vraćaju u 57. minuti. Tada je dosuđen penal nakon faula nad Pandevim. Odgovornost je preuzeo Alioski, Bushchan je zaustavio njegov udarac, ali se lopta odbila nazad do Alioskog, a on je šalje u mrežu za 2:1.

Uvukla se nakon toga panika u zadnju liniju Ukrajinaca, Makedonci nisu bili daleko ni od drugog gola, ali u 83. minuti je dosuđen i penal za Ukrajince.

Ipak, vidjeli smo još jednu odbranu golmana, pošto je Dimitrievski zaustavio pokušaj Malinovskog s bijele tačke.

Do kraja Makedonci nisu uspjeli poravnati i završilo je 2:1, iako su hrabro napadali do posljednjeg zvižduka i konstantno bili prijetnja po gol Buschana.