Banja Luka 8°C
Bihać 5°C

13.05.2021 / 22:50 Fudbal - Deklasirali Leipzig

Borussia Dortmund osvojila Njemački kup

Borussia iz Dortmunda osvojila je večeras trofej Kupa Njemačke pošto je u finalu ovog takmičenja na Olimpijskom stadionu u Berlinu nadigrala RB Leipzig.

Razbili su Milioneri večeras Leipzig, a ponovo su ih predvodili fantastični Jadon Sancho i Erling Haaland, koji su postigli po dva gola te je završilo pobjedom njihovog tima 4:1.

Mladi Englez je već nakon pet minuta igre pogodio za 1:0, a na 2:0 je majstorijom povisio Haaland, koji lažnjakom baca Upamecana na pod, a potom matira Gulacsija.

Za 3:0na poluvremenu pogodio je opet Sancho u prvom minutu sudijske nadoknade, a Leipzig je u nastavku samo uspio ublažiti poraz lijepim golom Danija Olma u 71. minuti.

Sancho je u 84. minuti mogao i do hat-tricka, zaobišao je golmana Leipziga, pred sobom imao prazan gol, ali bio je previše nonšalantan i izblokiran je.

Ono što nije uspio Sancho jeste Haaland nekoliko minuta poslije. Norvežanin je u 88. minuti istrčao fantastičan kontranapad i onda uz malo i sreće uspio da zatrese mrežu za konačnih 4:1.