Banja Luka 6°C
Bihać 5°C

09.05.2021 / 23:03 Fudbal - La Liga

Real u 94. minuti izbjegao poraz od Seville

U sjajnom derbiju Real Madrid i Sevilla su remizirali rezultatom 2:2 i tako je borba za titulu prvaka Španije i dalje veoma komplikovana.

Dramatičan meč gledali smo danas. VAR je već u 12. minuti poništio gol Karima Benzeme, a onda je Fernando u 22. minuti doveo goste u vodstvo.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:1, a Marco Asensio poravnava u 67. minuti. Najluđi detalj vidjeli smo u 78. minuti.

Dosuđen je penal za Real, no nakon pregledavanja VAR snimka evidentirano je igranje rukom u kaznenom prostoru Madriđana, pa je promijenjena odluka i penal je dobila ekipa Seville.

Ivan Rakitić je bio siguran za novo vodstvo Andalužana, no ni to nije bilo dovoljno za trijumf. U posljednjim trenucima utakmice Toni Kroos šutira sa distance, a lopta je pogodila sretnog Edena Hazarda za konačnih 2:2.

Nakon ovog remija, Real Madrid je na diobi drugog mjesta sa Barcelonom (po 75 bodova), dva manje od lidera Atletico Madrida. Sevilla je na minusu od šest poena i definitivno se oprašta od snova za osvajanje titule.