Banja Luka 12°C
Bihać 7°C

11.04.2021 / 14:36 Fudbal - Serie A

Inter suvereno grabi ka tituli prvaka

Fudbaleri Intera pobjedom nad Cagliarijem došli su na prag osvajanja Scudetta. Završeno je rezultatom 1:0.

Nerazzurri su kao veliki favoriti dočekali ekipu sa Sardinije, ali takve mečeve je nekada najteže dobiti. Upravo tako je i bilo.

Inter je briljirao igrom u prvom dijelu, ali ne i realizacijom jer domaći nisu uspjeli postići pogodak. Kada su i to uspjeli, kao Alexis Sanchez u 18. minuti, on je poništen zbog ofsajda.

U nastavku opsada gola Cagliarija. Kada ofanzivci nisu uspjeli postići pogodak, kreirali su ga bočni igrači. Achraf Hakimi je asistirao u 77. minuti za Mattea Darmiana koji postiže gol vrijedan velika tri boda.

Novom pobjedom Inter je pobjegao Milanu na velikih 11 bodova, a Juventusu na 15, što bi trebalo donijeti toliko čekanu titulu na Meazzi.