Banja Luka 10°C
Bihać 9°C

24.03.2021 / 23:04 Fudbal - Kvalifikacije za SP

Hrvatska izgubila od Slovenije, velika pobjeda Srbije

Nogometaši Hrvatske su poraženi na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo na gostovanju u Sloveniji rezultatom 1:0.

Slovenija je dočekala aktuelnog svjetskog viceprvaka u Ljubljani i uspjela je napraviti senzaciju. Jedini pogodak na meču je viđen u 15. minuti kada je Sandi Lovrić matirao Dominika Livakovića.

Danas blijeda Hrvatska je uzalud napadala tokom čitavog susreta jer je Jan Oblak bio nesavladiv.

Veliku pobjedu ostvarila je Srbija koja je uspjela pobijediti Irsku sa 3:2. Vodili su gosti, ali su Vlahović i Mitrović s dva gola donijeli tri velika boda na startu kvalifikacija.

I Portugal je ugrupi A krenuo s pobjedom i to minimalnom nad Azerbejdžanom poslije autogola Medvedeva u 36. minuti.

Kvalifikacije je pobjedom startala Crna Gora koja je poslije preokreta sa dva gola Jovetića pobijedila Latviju s 1:2. U grupi G ranije je Turska bila bolja od Nizozemske s 4:2, a Norveška je pobijedila Gibraltar s 0:3.