Banja Luka 9°C
Bihać 3°C

24.03.2021 / 22:58 Fudbal - Kvalifikacije za SP

Ukrajina neporažena napustila Pariz

Osim meča Finska – BiH (2:2), večeras je odigran još jedan meč prvog kola grupe D kvalifikacija za SP. Okončan je iznenađujućim rezultatom.

Ukrajina je osvojila veliki bod u Parizu protiv aktuelnog svjetskog prvaka Francuske (1:1). Svakako, rezultat koji ne odgovara Zmajevima, koji će se vjerovatno upravo s Ukrajincima i Fincima boriti za drugo mjesto u grupi i plasman u baraž.

Poveli su Trikolori u 19. minuti, fantastičnim golom Antoinea Griezmanna, koji je sjajno iskosa pogodio same rašlje Bucshanovog gola.

Gosti su izjednačili u 57. minuti, jedan udarac je skrenuo Presnel Kimpebme u vlastitu mrežu. Francuzi su potom vršili veliki pritisak, ali ostalo je 1:1…

Ovaj ishod je komentarisao i legendarni Sergej Barbarez, koji je na Twitter nalogu napisao:

“Francuska sa Ukrajinom nam govori šta je sve u fudbulu moguće…”

Loš rezultat za BiH, definitivno, pogotovo što će Trikolori sada tražiti iskupljenje na Grbavici, u meču drugog kola kvalifikacija 31. marta.