Banja Luka 9°C
Bihać 3°C

07.03.2021 / 23:05 Fudbal - Serie A

Bologna nemoćna protiv Napolija

Fudbaleri Napolija rezultatom 3:1 slavili su protiv Bologne i tako nastavili potjeru za klubovima koji su ispred na tabeli u borbi za Ligu prvaka.

Već u osmoj minuti izabranici Gennara Gattusa poveli su golom Lorenza Insignea. U prvom dijelu na vrijeme se trznula ekipa Siniše Mihajlovića, ali je Rodrigu Palaciju i Andreasu Skovu Olsenu trebalo malo pribranije završnice kako bi došlo poravnanje.

Čak je Palacio u finišu prvog dijela postigao pogodak, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

U nastavku odličan meč. Igrao se 65. minut kada je Victor Osimhen udvostručio prednost Napolija, ali Roberto Soriano osam minuta kasnije vraća Bolognu u igru.

Kada se činilo da gosti mogu do poravnanja, Insigne postiže novi gol u 76. minuti, ovaj put na sjajan način, za bitna tri boda Napolitanaca.