Tuzla 12°C
Banja Luka 12°C

29.01.2021 / 21:59 Rukomet - Za zlato protiv Švedske

Danska u fenomenalnoj utakmici srušila Španiju

Aktuelni prvak svijeta Danska u polufinalu SP-a u Egiptu u dramatičnoj utakmici pobijedila je prvaka Evrope Španiju 35:33 i u nedjelju će za zlato igrati protiv reprezentacije Švedske koja je u ranijem terminu s 32:26 srušila Francusku.

Danska je od samog početka bila bolja. Hansen i ekipa su se već u prvom dijelu odvojili na stalnih dva do tri gola razlike i tu su prednost održavali i u nastavku.

U drugom dijelu drugog poluvremena Danska je stala, Španija se razigrala i na krilima sjajnog Alexa Dušebajeva u nekoliko navrata stigla je na samo gol zaostatka. Međutim, do preokreta nisu mogli jer su Danci na golu imali fenomenalnog Landina koji je i ovaj put dokazao da je najbolji golman svijeta.

Mikkel Hansen je sa 12 golova predvodio Dansku, Saugstrup je zabio sedam, a kod Španije su najefikasniji bili Daniel Dujshebaev sa sedam i Figueras sa šest.

Danska će u nedjelju protiv Švedske igrati za zlato, a Francuska i Španija će se boriti za broncu.