Banja Luka 3°C
Bihać 1°C

05.12.2020 / 20:15 Fudbal - Serie A

Juventus preokretom slavio u torinskom derbiju

Juventus je preokretom došao do pobjede u gradskom derbiju protiv Torina (2:1), a u ovom susretu nastup nije upisao reprezentativac Bosne i Hercegovine Amer Gojak.

Torino je u ranom dijelu utakmice priredio “hladan tuš” domaćima, a za 0:1 u devetoj minuti pogodio je Nicolas N’Koulou. Nakon toga u 13. minuti dobru šansu imao je i Simone Zaza. Juventus je izgledao veoma loše i nije uspio ozbiljine prijetiti gostima u prvom dijelu utakmice.

Juan Cuadrado je postigao pogodak u 57. minuti, ali nakon intervencije VAR-a isti je poništen zbog ofsajda. Stara dama je uspjela doći do izjednačenja u 77. minuti preko Westona McKennieja, kojem je ovo bio prvi pogodak u dresu Juventusa.

U 89. minuti Leonardo Bonucci je glavom zatresao mrežu Torina i tako donio pobjedu Juventusu.

Amer Gojak je bio u rosteru za ovaj meč, ali nije dobio priliku sa klupe za rezerve.