Banja Luka 5°C
Bihać 2°C

02.12.2020 / 23:35 Fudbal - Liga prvaka

Nove pobjede Barcelone, Juventusa, Chelseaja, PSG-a...

Odigrano je još šest utakmica Lige prvaka u grupama E, F, G i H, čime je kompletirano 5. kolo grupne faze.

Barcelona je nastavila pobjednički niz u grupi G i slavila u Budimpešti protiv Ferencvaroša rezultatom 0:3.

Juventus je istim rezultatom u Torinu bio bolji od kijevskog Dinama.

Naš Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u trijumfu Katalonaca, a u mađarskoj ekipi Adnan Kovačević nije ulazio u igru. Eldar Ćivić je bio van stroja zbog povrede. Barcelona je pitanje pobjednika riješila već u prvom poluvremenu kada su postigli sva tri gola.

Strijelci za Barcelonu su bili Antoine Griezmann, Martin Braithwaite i Ousmane Dembele, piše Avaz.

Za "Staru damu" pogađali su Federico Chiesa, Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata.

Chelsea je s visokih 0:4 u grupi E kao gost savladao Sevillu, a fantastični Olivier Giroud je postigao sva četiri gola za tim iz Londona.