Bihać 12°C

27.11.2020 / 22:57 Fudbal - Bundesliga

Wolfsburg u golijadi nadigrao Werder

Deveto kolo Bundeslige je otvoreno na fantastičan način, pošto su nam Wolfsburg i Werder iz Bremena večeras na Volkswagen Areni podarili pravi spektakl.

Na utakmici je viđeno čak sedam golova, a domaćin je slavio rezultatom 5:3 i upisao nova tri boda.

Werder je prvi došao do gola na ovom meču i to preko Bittencourta u 13. minuti, ali uslijedio je preokret Wolfsburga golovima Bakua u 22. i Brooksa u 25. minuti utakmice.

Do kraja poluvremena je Werder stigao preko Mohwalda poravnati, da bi Weghorst minut poslije ponovo donio prednost Wolfburgu.

Werder na startu drugog dijela autogolom Brooksa poravnava na 3:3, ali Weghorst u 76. minuti svojim drugim golom donosi novu prednost Wolfsburgu.

Tim iz Bremena je nakon toga u 80. minuti ostao s igračem manje pošto je deset minuta prije kraja isključen Mohwald, a Bialek im je golom u nadoknadi za 5:3 zapečatio sudbinu.

Wolfsburg je s nova tri boda stigao na peto mjesto i ima ih ukupno 17, dok je Werder s 11 bodova na devetom mjestu.