Banja Luka 12°C
Bihać 8°C

18.11.2020 / 18:12 Tenis - Savladao Schwartzmana

Zverev ostao u borbi za polufinale

U drugom kolu Zvršnog mastersa u Londonu Alexander Zverev je pobijedio Diega Schwartzmana rezultatom 2:1 (6:3, 4:6, 6:3).

Argentinac je bio taj koji je prvi napravio brejk. U trećem gemu je oduzeo servis Zverevu, ali Nijemac je nakon toga napravi dva uzastopna brejka. U devetom gemu Schwartzman je imao dvije šanse da se vrati, ali to nije iskoristio i izgubio je set sa 6:3.

U drugom setu skoro ista situacija, ali strane su bile obrnute. Nijemac je prvi oduzeo servis protivniku, no Schwartzman je uspio napraviti dva brejka u nastavku i tako doći do drugog seta sa 6:4 i poravnanja ukupnog rezultata na 1:1.

Njemački teniser napravio je brejk u petom gemu drugog seta, a Argentinac je imao šansu da se vrati u sedmom gemu. Imao je dvije vezane set lopte, no nije uspio. U devetom gemu Zverev je došao do brejk, a ujedno i meč lopte, koju je odmah iskoristio i dobio treći set sa 6:3 te time i meč sa 2:1.

Ovo je Schwartzmanu bio drugi poraz, tako da ima gotovo nerealne šanse. Samo je matematički u igri, prenosi SCsport.