Banja Luka 11°C
Bihać 9°C

08.08.2020 / 19:50 Fudbal - Premijer liga BiH

Široki Brijeg slavio na Otoci

Ekipa Širokog Brijega odnijela je puni plijen sa stadiona Otoka, dok će Olimpik morati sačekati novu priliku za prve bodove u ovoj sezoni m:tel Premijer lige BiH.

Gosti su još u uvodnim minutama pokazali da su došli po sva tri boda, ali veći posjed lopte nisu uspjevali pretočiti u konkretnije prilike. Ipak, inicijativu su naplatili u 40. minuti kada je sa nekih dvadesetak minuta pogodio Alen Jurilj.

Rezultat od 0:1 bio je konačan na poluvremenu, da bi u drugom dijelu Olimpik krenuo po izjednačenje na krilima razigranog veterana Zajka Zebe. Ipak, u jeku napada domaćih, do novog gola dolaze Širokobriježani, i to ponovo preko Jurilja, kojeg je u 62. minuti odlično uposlio Jović.

No, samo dvije minute kasnije kapiten Olimpika Adnan Osmanović, na asistenciju novajlije Aladina Šišića, vraća nadu izabranicima Darka Vojvodića i smanjuje na 1:2.

Domaći tim nakon toga je stvorio još nekoliko poluprilika, pokušao doći do egala, ali Široki je uspio sačuvati svoj gol i “zaplijeniti” sva tri boda.

Olimpik – Široki Brijeg 1:2 (Osmanović 64’ – Jurilj 40’, 62’)