Tuzla 17°C
Banja Luka 15°C

28.07.2020 / 21:18 Fudbal - Na Marakani

Borac pregažen u Beogradu protiv Crvene zvezde

Crvena zvezda je pobijedila Borac rezultatom 3:0 u prijeteljskom meču odigranom na stadionu Rajko Mitić, koji je objema ekipama bio generalna proba pred početak nove sezone.

Nakon početne inicijative Crvena zvezda je povela u 15. minuti, a strijelac je bio Srđan Spiridonović. Domaći tim je izveo lijepu i brzu akciju, a fudbaler Beograđana je umakao odbrani Borca i rutinski matirao Pavlovića za 1:0.

Do isteka prvog dijela Beograđani su prijetili u nekoliko navrata preko Kataia, dok je najbolju šansu za Borac imao Goran Zakarić, ali njegov udarac sa dvadesetak metara otišao je pored gola.

U nastavku slična slika na terenu. Zvezda je očekivano dominirala, a u 54. minuti udvostručila je prednost.

Zvezdni igrači su još jednom sjajno kombinovali, a Veljko Nikolić je prelijepo pogodio sa vrha šesnaesterca za 2:0.

Petostruku izmjenu napravio je Vlado Jagodić u 63. minutu. Izašli su Subić, Milojević, Ziljkić, Brtan i Lukić, a umjesto njih u igri su Janičić, Ćosić, Vojnović, Crnov i Marković.

Do kraja je Zvezda postigla još jedan efektan gol. Nakon novog duplog pasa, Radulović je lob udarcem postavio konačnih 3:0 u 88. minuti.

Crvena zvezda – Borac 3:0 (Spiridnonović 15, Nikolić 64’, Radulović 88’)

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Ivanić, Katai, Nikolić, Rodić, Eraković, Sanogo, Spiridnonović.

Borac: Pavlović, Dulajković, Subić, Jovanović, Milojević, Danilović, Brtan, Vranješ, Ziljkić, Lukić, Zakarić.