Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

03.07.2020 / 00:01 Fudbal - La Liga

Ramosovim golom iz penala Real savladao Getafe

Ekipa Reala slavila je tešku, ali važnu pobjedu na svom terenu protiv Getafea rezultatom 1:0 i tako se primakla osvajanju šampionske titule.

Nakon remija Barcelone i Atletico Madrida, Real je u manjem gradskom derbiju imao priliku da ‘pobjegne’ Kataloncima na možda i nedostižna četiri boda, što se na kraju i dogodilo.

Nije se Real proslavio igrom na današnjem meču. Prva velika prilika zabilježena je u 10. minuti, a Mathias Miramontes je namučio Thibauta Courtoisa. Odgovorili su domaći preko Viniciusa Juniora, ali bez rezultata.

Odlični Getafe nije se predavao, niti plašio napasti domaćina. Pokušaji su se nizali ispred oba gola, ali promjene rezultata nije bilo do 79. minute kada Sergio Ramos pogađa sa bijele tačke za vodstvo Reala.

Do kraja su domaći uspjeli osvojiti važna tri boda i tako povećati razliku nad Barcelonom na vrhu tabele Primere.