Tuzla 2°C
Banja Luka 2°C
Bihać 0°C

06.06.2020 / 17:29 Fudbal - Bundesliga

Bayern laganim preokretom do trijumfa u derbiju, Bičakčiću 90 minuta u remiju Hoffenheima

Fudbaleri minhenskog Bayerna još jednom su demonstrirali silu, a ovaj put je to bilo u derbiju sa Bayerom u Leverusenu. Bavarci su slavili sa 2:4, te tako napravili još jedan korak ka odbrani titule prvaka Njemačke.

Apotekari su u 10. minuti poveli preko Alarija, ali to nije previše zabrinulo Bayern, koji do kraja poluvremena ubacuje u višu brzinu i ekspresno pravi preokret.

Redom su do kraja poluvremena pogađali Coman, Goretzka i Gnabry, da bi u drugom dijelu na 1:4 povisio Lewandowski.

Poraz Apotekara je ublažio 17-godišnji Wirtz, koji je sjajno savladao Neuera.

Bayern je sada na +9 u odnosu na Dortmund, koji za sat vremena dočekuje Herthu, dok je Leverkusen na petom mjestu sa 56 bodova.

Sjajan meč smo mogli vidjeti i u Dizeldorfu, gdje je Fortuna dočekala Hoffenheim, a završilo je 2:2.

Domaćin je poveo u 5. minuti preko Henningsa, a ubrzo nakon toga Hoffenheim ostaje i s igračem manje pošto je direktan crveni karton dobio Hubner. Činilo se da sve ide na mlin Fortune, ali u 16. minuti Dabbur poravnava na 1:1.

Hoffenheim je mogao i do trijumfa, pošto je od 61. minute vodio golom Zubera sa 1:2, ali Fortuna na 14 minuta prije kraja dolazi do poravnanja iz penala. Tada je ponovo strijelac bio Hennings.

Ermin Bičakčić je odigrao svih 90 minuta za Hoffenheim u ovoj utakmici.

RB Leipzig je u sudijskoj nadoknadi ispustio trijumf nad slabašnim Paderbornom. Vodili su domaći golom Schicka, ali dugo su imali igrača manje zbog crvenog kartona Dayota Upamecana.

Na kraju su poklekli pred sam kraj, kada je gol za goste i 1:1 postigao Strohdiek.

Frankfurt je nastavio nizati slabe rezultate, te je na domaćem terenu poražen od Mainza s 0:2. Pogađali su Niakhate i Kunde Malong.