Bihać 14°C

24.02.2020 / 10:53 Košarka - 114:112

Lakersi bolji od Celticsa u najvećem derbiju NBA lige

Košarkaši Los Angeles Lakersa savladali su Boston Celticse u najvećem derbiju sjevernoameričke NBA lige.

Utakmica je odigrana u kultnom "Staples Centru" u Los Angelesu gdje su domaći Lakersi u neizvjesnom meču slavili sa 114:112.

Prvi period igre pripao je domaćem sastavu koji su nakon prve četvrtine imali devet poena prednosti. U nastavku susreta Boston je zaigrao dosta bolje te do poluvremena skoro u potpunosti anulirao prednost rivala.

Drugo poluvrijeme donijelo je u potpunosti izjednačen meč. Boston je prvi put poveo u trećoj četvrtini i u jednom trenutku je izgledalo da će otići na dvocifrenu prednosti, ali iskusni igrači Lakersa LeBron James i Anthony Davis to nisu dopustili. Domaći tim je na najbolji način koristio nadmoć na centarskim pozicijama i održavao priključak s protivnikom.

James je u ključnim trenucima susreta postigao težak šut preko Jaylena Browna, dok je s druge strane Jayson Tatum, najbolji igrač meča s 41 poena, u posljednjem napadu pogriješio i napravio faul u napadu.

James je susret završio s 29 poena, osam skokova i devet asistencija, a Davis je imao učinak od 31 poena i 13 skokova. U timu Bostona pored Tatuma s 20 poena i šest skokova raspoložen je bio i Brown.