Banja Luka 11°C
Bihać 7°C

22.02.2020 / 17:31 Fudbal - Bundesliga

Haaland nastavio zabijati u novoj pobjedi Dortmunda

Borussia Dortmund je slavila u gostima kod Werdera rezultatom 2:0 u 23. kolu njemačke Bundeslige, a u strijelce se upisao, naravno, i Erling Haaland.

U prvom poluvremenu susreta u Bremanu nije bilo pogodaka, a potom je u 52. minuti Zagadou doveo Milionere u vodstvo.

Četrnaest minuta kasnije Hakimi je prošao po desnoj strani i odigrao povratni pas za Haalanda koji iz prve šutira i silovito zakucava loptu u mrežu za konačnih 2:0, prenosi Klix.

Nogometaši Herthe doživjeli su najteži poraz ove sezone. U Berlinu je sva tri boda odnio Köln koji je slavio s ubjedljivih 5:0.

Cordoba je u 4. minuti načeo mrežu domaće ekipe, a potom je u 22. minuti udvostručio prednost. Golman Herthe Jarstein je potom postigao autogol za 3:0 u 37. minuti, a Kainz je u 62. pogodio za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Uth u 69. minuti susreta.

Vedad Ibišević je susret odgledao sa klupe za rezervne igrače poražene ekipe.

Danas su u terminu od 15:30 sati odigrani i susret Freiburg - Fortuna 0:2, te Gladbach - Hoffenheim 1:1.