Tuzla 21°C
Banja Luka 20°C
Bihać 16°C

20.02.2020 / 21:37 Fudbal - Evropska liga

Višćin gol ostavio Basaksehir u igri, Inter osigurao sebi miran revanš, Ajax poražen u Španiji

Odigrano je prvih osam susreta 1/16 finala Evropske lige, a prvi favorit za osvajanje naslova Inter, trijumfovao je na gostovanju kod Ludogoretsa sa 0:2.

Pobjedu za miran revanš su Nerazzurrima donijeli Christian Eriksen i Romelu Lukaku. Eriksen je u 71. minuti postigao svoj prvi gol u novom klubu, a Belgijanac je na 0:2 povosio iz penala u sudijskoj nadoknadi.

Edin Višća je nastavio pogađati i u Evropskoj ligi, a njegov gol s bijele tačke iz 76. minute, ostavio je Basaksehir u igri za prolazak u osminu finala. Sporting je savladao turski tim sa 3:1, pa se tako Basaksehir ima čemu nadati pred revanš u Istanbulu.

Manchester United nije uspio stići do pobjede na gostovanju kod Club Bruggea, a utakmica je završena neriješeno 1:1.

Domaćin je stigao do vodstva u 15. minuti nakon nevjerovatne greške Sergija Romera, kojeg je Dennis lobovao s 30 metara, a poravnanje je Đavolima donio Martial u 36. minuti.

U jednom od zanimljivijih duela ove faze takmičenja, Shakhtar je u Harkivu sa 2:1 nadigrao Benficu, dok je Frankfurt razbio Salzburg na domaćem terenu slavivši sa ubjedljivih 4:1.

Jedan od favorita za osvajanje ovog takmičenja Ajax, doživio je poraz od Getafea u Španiji. Getafe je slavio s 2:0.