Bihać 3°C

28.01.2020 / 09:23 Tenis - Savladao Sandgrena

Federer spasio sedam meč lopti i izborio polufinale Australian Opena

Roger Federer / Vijesti.ba
Roger Federer je ponovo pokazao koliko je velik. Uspio je poslije velike drame da se plasira u polufinale Otvorenog prvenstva Australije u tenisu.

Švicarac je savladao Tennysa Sandgrena sa 3:2 (6:3, 2:6, 2:6, 7:6(8), 6:3), poslije tri i po sata igre.

Federer se tokom meča mučio sa povredom, bio na set od poraza, spasio sedam meč lopti, ali je na kraju “preživio”.

On će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela u kojem se kasnije sastaju Novak Đoković i Miloš Raonić.

Prvi set prvog duela Federera i Sandgrena nije nagovještavao pravu dramu, pošto ga je Švicarac osvojio rutinski sa 6:3, iskoristivši break loptu u šestom gemu.

Ipak, uslijedila su dva potpuno ista perioda igre. Sandgren je zaigrao mnogo bolje, a njegovo buđenje poklopilo se sa problemima Švicarca sa povredom.

Stoti igrač na ATP listi je ta dva seta dobio tako što je napravio po dva breaka, u drugom i posljednjem gemu.

Federer je praktično bio na konopcima, teško se kretao i još teže dobijao gemove na svoj servis, a o eventualnim break prilikama nije mogao ni da razmišlja.

U završnici četvrtog seta Sandgren je propustio tri meč lopte, pa je pobjednika tog dijela igre morao odlučiti tie-break.

Vrlo lako je Amerikanac stigao do 6:3, a onda je uslijedio nevjerovatni preokret. Federer je spasao još četiri meč lopte, a onda iskoristio svoju drugu set loptu.

Na krilima te serije, Federer je dobro otvorio i odlučujući peti set. Konstatno je prijetio na servisu protivnika, da bi u šestom gemu uspio iskoristiti break loptu.

Sandgren više nije imao snage, švicarski teniser je rutinski priveo meč kraju i plasirao se u polufinale.