Banja Luka 4°C
Bihać 2°C

27.01.2020 / 14:59 Fudbal - Bordo momci slavili

Sigurna pobjeda FK Sarajevo protiv FK Rudar Kakanj

Fudbaleri Sarajeva upisali su lagan trijumf u pripremnom duelu protiv Rudara iz Kaknja rezultatom 3:0.

Nakon prvog meča odigranom u Ljubuškom, fudbaleri Sarajeva su danas prvi put zaigrali u Trening centru Butmir jedan prijateljski meč ove godine, te su upisali lagan trijumf.

Trener Vinko Marinović kombinovao je sastav u oba poluvremena, pa su tako od prve minute za bordo tim zaigrali: Kovačević, Hodžić, Salčin, Kurdić, Lazić, Stanojević, Gavrić, Rahmanović, Cruz, Milanović i Ahmetović.

Za Rudar su igrali: Bekan, Gačan, Musić, Sivac, Jusić, Cana, Kobilica, Hrelja, Hadžić, Goralija, Zukić.

Sarajevo je do vodstva došlo u 20. minuti, a strijelac uvodnog pogotka bio je Amar Rahmanović. Najbolju priliku za Rudar u prvom dijelu imao je Nermin Hadžić, ali je njegov udarac zaustavio Vladan Kovačević. To je bio i rezultat prvog dijela.

Nastavak je donio novi sastav bordo tima, pa su tako igrali: Dizdarević, Salčin, Šerbečić, Dupovac, Šabanović, Đokanovic, Oremuš, Velkoski, Mustedanagić, Handžić i Tatar.

Već u četvrtoj minuti nastavka pogodio je Krste Velkoski za 2:0. Treći gol Sarajeva stigao je 20 minuta prije kraja kada je nespretno reagovao Gačan i pogodio vlastitu mrežu.

Moglo je Sarajevo do još pogodaka, ali najbolju priliku propustio je Benjamin Tatar koji je pogodio prečku.