Banja Luka 7°C
Bihać 5°C

22.01.2020 / 23:12 Fudbal - Kup Italije

Juventus se plasirao u polufinale pobjedom protiv Rome

Juventus je došao do sigurne pobjede protiv Rome rezultatom 3:1 u utakmici četvrtine finala Kupa Italije i tako se plasirao u polufinale ovog takmičenja.

Nije bilo velikih prilika na početku utakmice, a onda je u 26. minuti Cristiano Ronaldo probio po lijevoj strani i iskosa zatresao mrežu Rome. Stara dama je na odmor otišla sa sigurnim vodstvom. Prvo je Rodrigo Bentancur u 38. minuti udvostručio prednost torinskog kluba, a onda je pogodio i Leonardo Bonucci u drugoj minuti nadoknade za 3:0.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu utakmice, Gianluigi Buffon je skrenuo loptu u svoju mrežu za 3:1. Juventus je u drugom dijelu imao više loptu u svom posjetu, dok je Roma napravila nešto više šansi, ali ništa ozbiljno, tako da se do posljednjeg sudijskog zvižduka rezultat nije mijenjao.

Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta za Staru damu, dok u redovima Vučice nije bilo Edina Džeke zbog suspenzije.