Tuzla 19°C
Banja Luka 20°C
Bihać 20°C

15.12.2019 / 17:52 Fudbal - Superliga Srbije

Borjan primio nevjerovatan gol sa pola terena, Crvena zvezda ipak pobjedom zaključila godinu

Crvena zvezda je u ranije odloženom meču 6. kola Superlige Srbije pobijedila Čukarički sa 3:1, iako je u jednom momentu bila šokirana nestvarnim golom sa centra koji je primila poslije šuta Lazara Stojanovića.

To, međutim, nije omelo ekipu Vladana Milojevića, koja je odličnim izmjenama, uz tri asistencije junaka Marka Gobeljića, stigla do trijumfa u posljednjem takmičarskom meču u 2019. godini, koju je završila sa 11 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, Partizan.

Korner domaćih sa desne strane isprva nije donio promjenu rezultata jer je na kratko intervenisala odbrana gostiju, no u nastavku akcije lopta je stigla lijevo do Gobeljića koji je centirao na peterac, a Nemanja Milunović glavom je donio 1:0.

Najzanimljiviji detalj desio se u 24. minutu kada je Zvezdin golman Milan Borjan, prateći akciju saigrača, previše napustio svoje “radno mesto”. Čukarički je oduzeo loptu rivalima na svojoj polovini, a onda je 25-godišnji Luka Stojanović uradio nešto nestvarno. Primjetivši gdje je Borjan, uspio je da ga savlada savršenim udarcem – sa centra!

Pavkov je vratio prednost Zvezdi kada je u 72. minutu, poslije druge asistencije Gobeljića, sada sa lijeve strane, glavom donio 2:1 domaćinu.

U jeku posljednjih pokušaja fudbalera Čukaričkog da opet izjednače, i druga izmjena Vladana Milojevića se upisala u strijelce. Igrao se 88. minut kada je izuzetno raspoloženi Gobeljić odigrao na desnoj strani dupli pas sa Pavkovom (koji je odigrao petom), a onda je treću asistenciju zabilježio proigravanjem Vukanovića koji je postavio konačnih 3:1.