Banja Luka -2°C
Bihać 0°C

11.12.2019 / 22:50 Košarka - Eurocup

Budućnost pobijedila Galatasaraj u Podgorici

Košarkaški podgoričke Budućnosti pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Galatasaraja 94:79 (27:22, 28:18, 19:23, 20:15), u osmom kolu Eurocupa, javlja Anadolu Agency (AA).

Budućnost je večerašnjom pobjedom ostala u trci za plasman u drugu fazu, dok je turski tim već ranije obezbijedio prolaz dalje.

U večerašnjem meču, domaći su od starta krenuli na pobjedu. Zahvaljujući raspoloženom Hasanu Martinu, koji je večeras ubacio 24 poena, „plavi“ su već u prvoj četvrtini u nekoliko navrata pravili razliku, da bi prvu četvrtinu dobili rezultatom 27:22.

Druga četvrtina poslužila je domaćoj ekipi da dođe do što boljeg procenta šuta sa distance. U ovoj četvrtini razigrao se i Nikola Ivanović, pa je Budućnost na poluvremenu otišla s prednošću od 15 poena razlike (55:40).
Početak drugog poluvremena donio je bolju igru Galatasaraja, koji je sa dvije vezane trojke prednost domaćih spustio ispod deset poena prednosti.

Ipak, krenuo je šut Bamforda koji je vezao pet poena, pa je Budućnost na kraju treće četvrtine imala prednost od 11 poena (74:63).

Posljednja dionica nije donijela neizvjesnost. Naprotiv, u domaćem timu razigrali su se Klipatrik i Danilo Nikolić, pa je Budućnost rutinski privela meč kraju, za konačnih 94:78.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Hasan Martin koji je ubacio 24 poena. U ekipi Galatasaraja 16 poena Auguste.

Večerašnjom pobjedom, Budućnost je ostala u trci za prolaz u drugu fazu. U posljednjem kolu, potrebna joj je pobjeda u gostima protiv Oldenburga, kao i porazi Trenta i Arke.