Banja Luka 15°C
Bihać 12°C

06.12.2019 / 22:05 Košarka - ABA liga

Gordić brojao do 22 i odveo Partizan do nove pobjede

Partizan je u desetom kolu ABA lige ostvario pobjedu protiv Mege Bemax rezultatom 77:98, a najzaslužniji za to bio je bosanskohercegovački košarkaš Nemanja Gordić.

Mega je u većini prve četvrtine imala prednost, a na kraju prvi period dobili susa 27:22. Pred kraj druge dionice Partizan je uspio izjednačiti, ali na kraju su domaći na odmor otišli sa dva poena prednosti (51:49).

I u trećem periodu Mega se uspjela držati. Partizan je u nekoliko navrata izjednačio i jednom poveo sa košem razlike, a u posljednjih deset minuta ušlo se neriješenim rezultatom (66:66).

U četvrtoj četvrtini Gosti su u potpunosti razbili Megu i došli do ubjedljive pobjede. Domaći su u četvrtoj dionici postigli samo 11 poena, a gosti čak 32 i na kraju slavili sa 77:98.

Gordić je vodio Partizan do pobjede, a za skoro 29 minuta provedenih na terenu postigao je 22 poena i bio najefikasniji na susretu, a dodao je četiri asistencije i dva skoka. Veličković je dodao 17 poena, a Zagorac 13.

U poraženoj ekipo dobru partiju pružio je još jedan naš košarkaš. Atić je za 31 minutu ubacio 11 poena, uz sedam asistencija i šest skokova. Najefikasniji u redovima Mege bio je Ašćerić sa 16 poena.