Banja Luka 5°C
Bihać 4°C

01.12.2019 / 18:10 Fudbal - Premijer liga BiH

Široki Brijeg savladao Zvijezdu 09, meč obilježio prekid zbog fotografije Praljka

U posljednjem susretu 18. kola Premijer lige, fudbaleri Širokog Brijega su na Pecari savladali Zvijezdu 09 rezultatom 4:0.

Samo što se krenulo sa centra, domaći su poveli preko kapitena Dine Ćorića. Pet minuta kasnije, pobjednik je praktično riješen. Branimir Cipetić je uposlio Viktora Angleova koji je povisio na 2:0.

Nakon toga igralo se prilično mirno, a u 34. miniti desio se prekid. Gostujuća ekipa je napustila teren zbog fotografije na tribinama osuđenog ratnog zločinica Slobodana Praljka.

Nakon ubjeđivanja kapitena Dine Ćorića sa domaćim navijačima, pristalice Širokog Brijega napustile su Pecaru, a meč je ipak nastavljen, ali se rezultat do odmora nije mijenjao.

Odličnu šansu na otvaranju drugog dijela imao je Angelov, ali je Avramović sjajno intervenisao i spasio svoj gol. Na drugoj strani, jedan od rijetkih pokušaja imao je Ognjen Đelmić.

U 69. minuti rasploženi Makedonac Viktor Angelov je povisio na 3:0, a nakon još nekoliko dobrih prilika koje su propustili domaći su u finišu stigli i do četvrtog gola. Stipe Jurić je ušao u igru i pogodio za konačnih 4:0.

Široki je ovom pobjedom sve bliži ekipama iz samog vrha, dok je Zvijezda i dalje zakovana za samo dno.