Banja Luka 2°C
Bihać 2°C

01.12.2019 / 14:34 Fudbal - Serie A

Ronaldo golom iz penala spasio Juventus poraza, Pjaniću 90 minuta

U susretu 14. kola italijanske Serie A desilo se veliko iznenađenje. Juventus je na svom terenu remizirao sa Sassuolom 2:2.

Domaćin je poveo u 20. minuti kada je Leonardo Bonucci u 20. minuti udarcem sa distance pogodio za 1:0, ali samo tri minute kasnije Jermie Boga je vrlo efektnim golom poravnao na 1:1.

Juve je napadao nakon toga, ali veliki šok uslijedio je na početku drugog dijela. Nesporazum u Juvnetusovoj odbrani iskoristio je Francesco Caputo i doveo je goste u vodstvo 1:2.

Stara dama je nakon toga propustila nekoliko izrazitih šansi, a do poravnanja je došla u 67. minuti kada je siguran iz penala bio Cristiano Ronaldo.

Očekivao se do kraja potpuni preokret, ali Juve nije uspio postići treći gol i ostalo je 2:2.

Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta i zaradio je žuti karton.