Bihać 1°C

14.11.2019 / 21:11 Košarka - ABA 2 liga

Košarkaši Širokog nakon preokreta pobijedili Spars u duelu bh. ekipa

Sedmo kolo Druge ABA lige nam je donijelo još jedan bosanskohercegovački derbi, a ovaj put je Široki Brijeg dočekao sarajevske Sparse.

Gledali smo sjajan duel, iz kojeg je kao pobjednik izašao domaći tim, koji je došao do preokreta u samom finišu.

Bolje su Sarajlije otvorile susret, te prednost iz prve dionice (11:19), čuvale do kraja poluvremena (32:40).

U nastavku je Široki zaigrao dosta bolje, a Sparsi su se potpuno raspali u posljednje dvije minute. To je tim s Pecare iskoristio i preokrenuo rezultat. Slavili su sa 74:67.

Goran Filipović je bio prvo ime utakmice sa 19 koševa, a kod Sparsa je sjajan bio Adin Vrabac sa 18 ubačaja.

Široki je tako ovom pobjedom stigao i do četvrtog mjesta Druge ABA lige, s omjerom od pet pobjeda i dva poraza. Spars je na začelju sa svih sedam poraza.