Bihać 6°C

13.11.2019 / 23:25 Tenis - ATP Finals

Ubojiti Tsitsipas razbio Zvereva u Londonu i plasirao se u polufinale

Stefanos Tsitsipas / Vijesti.ba
Grčki teniser Stefanos Tsitsipas savladao je Nijemca Alexandera Zvereva sa 2:0 u setovima (6:3, 6:2), u okviru 2. kola grupe A zavšnog Mastersa u Londonu i tako je osigrao plasman u polufinale.

Iako je prva polovina uvodnog seta bila neizvjesna i jako kvalitetnasa obje strane, ostatak meča protekao je u potpunoj dominaciji Grka koji je sjajnom igrm za samo sat i 15 minuta razbio Zvereva i stigao do druge pobjede.

Tsitsipas je tako već sada osigurao polufinale bez obzira na ishod meča u 3. kolu protiv Rafaela Nadala, a mečevi posljednje runde u ovoj grupi, sigurno će ponuditi veliku neizvjesnost, jer šanse za prolazak u određenim kombinacijama imaju sva tri preostala tenisera.

Zverev i Nadal su na omjeru 1-1, dok Medvedev ima dva poraza, ali i on ima teoretske šanse za prolazak.