Banja Luka 10°C
Bihać 7°C

07.11.2019 / 22:01 Fudbal - Evropska liga

Begovićev Qarabag poražen na Kipru

Odigrano je 11 utakmica četvrtog kola grupne faze Evropske lige u terminu od 18:55, a nekoliko bosanskohercegovačkih fudbalera upisalo je nastupe.

Qarabag našeg Asmira Begovića poražen je od APOEL-a na gostovanju (2:1), tako da je azebejdžanski klub smanjio šanse za plasman u nokaut fazu. Medvedev je u desetoj minuti doveo goste u prednost, da bi u 59. minuti Lucas matirao bh. golmana za 1:1. Ioannou je u 88. minuti Kipranima donio pobjedu.

Lazio je poražen od Celtica na svom terenu (1:2). Immobile je pogodio za prednost Nebeskoplavih u sedmoj minuti, a Forrest je u 38. minuti poravnao. Senad Lulić je priliku za igru dobio sa klupe kada je u 58. minuti zamijenio Jonyja. U petoj minuti sudijske nadoknade Ntcham je pogodio za pobjedu gostiju.

U drugom susretu grupe E Cluj je pobijedio Rennes golom Rondona u 87. minuti. Strijelac jedinog gola na utakmici dobio je crveni karton u 90. minuti.U rumunskom klubu nije bilo Matea Sušića, koji je suspendovan zbog crvenog kartona.

PSV je poražen na gostovanju od LASK-a (4:1). Holanđani su poveli golom iz penala koji je postigao Schwaab u petoj minuti. U drugom poluvremenu domaći su postigli četiti goča, a strijelci su bili Ranftl i Freiser, te dva puta Klauss. Kod gostiju Amar Ćatić, mladi reprezentativac BiH, ušao je s klupe u 64. minuti.

Standard savladao je Frankfurt (1:1). Prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka, a u drugom dijelu Venheusden je doveo Standard u prednost, a Kostić je u 65. je poravnao. Lestienne je u sudijskoj nadoknadi pogodio za trijumf belgijskog kluba. Gojko Cimirot odigrao je svih 90 minuta i zaradio žuti karton.