Banja Luka 2°C
Bihać 5°C

06.11.2019 / 23:07 Fudbal - Neviđeni šok na Maksimiru

Dinamo imao 3:1 do 93. minute i ostao bez pobjede!

Večerašnjim utakmicama okončano je 4. kolo grupne faze Lige prvaka.  Dinamo je na Maksimiru u šokantnoj završnici ispustio trijumf protiv Shakhtara (3:3).

Spektakl na Maksimiru je završio onako kako nisu priželjkivali Dinamo i njegovi navijači, pošto su Modri remizirali sa Shakhtarom 3:3.

Gosti su šokirali Modre u 13. minuti kada je Livakovića matirao Alan Patrick za vodstvo od 0:1, ali su se domaći ipak uspjeli oporaviti od tog šoka vrlo brzo.

Samo 12 minuta poslije je Bruno Petković pogodio nakon centaršuta Theophilea Catherinea za 1:1.

U finišu su oba tima ostala bez po jednog igrača, pošto je prvo isključen Moro kod Dinama, a onda i Marlos kod Shakhtara. Obojica su dobila po drugi žuti karton.

Nakon toga u 84. minuti dolazi do erupcije na Maksimiru. Odigrali su Modri sjajnu akciju, koju je golom krunisao Ivanušec. Njemu je sjajno loptu ostavio strijelac prvog gola Petković.

Za novu radost prepunog Maksimira pogađa kapiten Ademi nakon ubačaja Olma, ali je onda uslijedio veliki šok za Zagrepčane.

Prvo je Moraes u 93. minuti smanjio na 3:2, a onda je dosuđen i penal za goste, koji je realizovao Tete za 3:3

Tako je Shakhtar došao do velikog boda, a sada ima i bolji međusobni omjer protiv Dinama, pošto je meč u Ukrajini završen 2:2.

U drugom meču iz ove grupe Atalanta i Manchester City su odigrali 1-1.

City je poveo u u sedmoj minuti golom Raheema Sterlinga, a gosti su u 43. minuti mogli načiniti veliki korak prema pobjedi, ali Gabriel Jesus nije realizirao penal promašivši cijeli gol. Atalanta je izjednačila u 49. minuti golom Maria Pašalića.

"Građani" su od 82. minute igrali bez isključenog golmana Claudia Brava koji je napravio prekršaj izvan šesnaesterca. Zanimljivo, Bravo je ušao u igru početkom drugog poluvremena umjesto povrijeđenog Edersona, pa je na gol morao stati desni bek Walker.

Na tabeli vodi Manchester City sa 10 bodova, Dinamo i Šahtar imaju po pet bodova, dok je Atalanta na dnu s jednim bodom.

U idućem kolu Dinamo 26. novembra gostuje u Milanu protiv Atalante, a u drugom meču se sastaju Manchester City i Šahtar.