Banja Luka 5°C
Bihać 8°C

06.11.2019 / 18:53 Fudbal - Evropska liga

Arsenal u 91. minuti prokockao pobjedu u Portugalu

Odigrana je prva utakmica 4. kola Evropske lige, a u okviru grupe F, Guimaraes i Arsenal remizirali su rezultatom 1:1.

Domaći tim je bio nešto opasniji i propustili su nekoliko prilika. Rodrigues Pepe je u 8. minuti pogodio stativu, zatim je dobru priliku imao i Davidson, ali nije bilo pogodaka.

U nastavku gotovo da nije bilo pravih šansi do finiša, a tek je Shkodran Mustafi prijetio golu domaćih nakon korner sredinom drugog dijela.

Ipak, devet minuta prije kraja isti igrač je iskoristio odličan prekid Nicolasa Pepea, te je glavom pogodio za 0:1. Guimaraes se nije predavao i do zasluženog izjednačenja i prvog boda u grupi stigao je u sudijskoj nadoknadi preko Duartea za konačnih 1:1.

Sead Kolašinac je bio na klupi za rezervne igrače i nije ulazio u igru.