Banja Luka 13°C
Bihać 13°C

24.08.2019 / 21:54 Fudbal - Furiozno drugo poluvrijeme Plemića

Zrinjski deklasirao Borac i vratio se na pobjednički kolosijek

Zrinjski je ostvario pobjedu protiv Borca u šestom kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine (4:0). Plamići su na startu drugog dijela utakmice slomili otpor gostiju i “pregazili” ih u samo četiri minute.

Borac je prvi prijetio, ali siguran je bio Brkić. Na početku utakmice Banjalučani su dobro stajali. Borac nije dopuštao previše Plemićima. U finišu prvog dijela Čurjurić je imao šansu za Zrinjski, dok su gosti imali veliku šansu kada Jakupović nije uspio pogoditi iz dobre situacije. Pokušao je i Mandić, ali do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata.

Na startu drugog dijela Zrinjski je ekspresno slomio otpor gostiju. Prvo je pogodio Lendrić u 48. minuti. Samo minutu poslije Čurjurić sjajnim udarcem udvostručio prednost domaćih. Odličnu akciju u 51. minuti golom je završio Šovšić i to je bilo 3:0. Borac je zaprijetio u 61. minuti kada je udarac Jovanovića fantastično odbranio Brkić.

Plemići su mogli do novog gola u 65. minuti, ali udarac Govedarice zaustavila je stativa. Lučić je zaustavio šut Čurjurića u 84. minuti, a minut poslije Vranješ je na drugoj strani pogodio prečku. Čurjurić je novu priliku imao u 86. minuti, a odmah na drugoj strani ponovo se tresao okvir gola. Vujaklija je pogodio stativu.

Do kraja utakmice, tačnije u sudijskoj nadoknadi, Zrinjski je došao i do četvrtog gola koji je djelo Govedarice.