Banja Luka 14°C
Bihać 14°C

23.08.2019 / 23:38 Fudbal - Premier liga

Aston Villa porazila Everton

Fudbaleri Aston Ville konačno su osvojili prve bodove nakon povratka u Premier ligu, a na Villa Parku večeras je pao Everton rezultatom 2:0.

Gosti sa Goodisona su bolje ušli u meč i kontrolisali igru u prvom dijelu poluvremena, no onda je jedna sjajna asistencija Jote Wesleyu promijenila stvari, a Brazilac je postigao prvijenac u dresu Ville.

U nastavku poluvremena Everton je ‘pao’, taj gol ih je baš poremetio. Ipak, Dominic Calwert-Lewin je imao šansu, no s linije je izbacio Engels.

U nastavku domaći su pokušavali svim silama doći do gola, a najbolju šansu imao je Alex Iwobi koji je, neposredno poslije ulaska u igru, pogodio stativu.

Kada se čekao sudijski zvižduk, Anwar El-Ghazi postiže gol za konačnih 2:0. Time je Villa došla do pobjede prvi put nakon februara 2016. godine. S druge strane, Everton ostaje na četiri boda.