Banja Luka 20°C
Bihać 22°C

14.07.2019 / 17:28 Košarka - EP za juniorke

Zmajice upisale poraz od Litvanije i ispale iz A divizije

Ženska juniorska reprezentacije Bosne i Hercegovine danas je poražena od Litvanije u utakmici za 13. mjesto na Evropskom prvenstvu A divizije koje se održava u Sarajevu rezultatom 69:63, te su tako naše djevojke ispale u B diviziju.

Litvanija je povela na otvaranju utakmice sa 3:0, ali je uslijedila serija naših djevojaka od 6:0. Ipak, Litvanke su zaigrale veoma dobro, te je na kraju prve četvrtine njihova prednost iznosila čak 12 poena (12:24).

U drugom periodu izabranice Slaviše Ožegovića uspjele su se koliko-toliko vratiti prije odlaska na odmor, tako da su na poluvremenu imale pet poena zaostatka (29:34). U trećoj dionici BiH je uspjela povesti i sa šest poena prednosti, ne u četvrti period ušle su s dva poena zaostatka (48:50).

Na početku četvrte četvrtine naša reprezentacija je izjednačila, a u jednom trenutku su i poveli sa poenom razlike. Iako se očekivalo da nas očekuje uzbudljiva i dramatična završnica, to se nije desilo. Litvanke su brzo otišle na šest poena razlike sa koliko su na kraju i slavile (69:63).

Litvanke je do pobjede vodila Justina Miknaitė sa 18 poena, pet skokova i asistencijom, dok je Simona Visockaitė dodala 14 poena i deset skokova. Dagana Zubac je bila najefikasnija u našim redovima sa 19 poena uz osam skokova i četiri asistencije. Marija Keseljović je dodala 15 poena, a Ksenija Mitrić 11.