Banja Luka 22°C
Bihać 21°C

11.07.2019 / 23:49 Fudbal - Poražen Madagaskar

Tunis posljednji polufinalsita Afričkog kupa nacija

Reprezentacija Tunisa posljednji je polufinalsita Afričkog kupa nacija nakon što je savladala najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela turnira, selekciju Madagaskara rezultatom 3:0.

U prvom dijelu nije bilo golova, a pitanje pobjednika je riješeno u nastavku za samo osam minuta. Prvo je Sassi u 52. minuti doveo Tunis u vodstvo, a u 60. minuti Mskani je riješio sve dileme oko pobjednika.

Madagaskar nije imao snage da se do kraja vrati u meč, a u sudijskoj nadoknadi Sliti je postavio konačnih 3:0.

Tunis će u polufinalu odmjetiti snage sa Senegalom, a drugom polufinalnom meču sastaju se seleckije Alžira i Nigerije.