Banja Luka 18°C
Bihać 17°C

11.07.2019 / 23:25 Fudbal - Afrički kup nacija

Alžir nakon penala eliminisao Obalu Slonovače i plasirao se u polufinale

Fudbaleri Alžira plasirali su se u polufinale Afričkog kupa nacija nakon što su poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca bili bolji od Obale Slonovače sa 4:3. U regularnom dijelu meča i poslije prodlužetaka bilo je 1:1.

Prvi u prilici bio je Max Gradel u šestoj minuti, a na drugoj strani malo pored desne stative šutirao je Riyad Mahrez. Alžir je došao u prednost u 20. minuti, a strijelac je bio Sofiane Feghouli.

U finišu utakmice u šansi je bio Baghdad Bounedjah, ali njegov udarac je bio izblokiran. Samo što je počelo drugo poluvrijeme dosuđen je penal za Alžir, a sudija je odlučio pogledati VAR, nakon čega je pokazao da će biti udarac sa bijele tačke, koji je nije u gol pretvorio Bounedjah – pogodio je prečku.

Odmah nakon toga Jonathan Kodjia je pucao u lijeve rašlje, ali nije bilo promjene rezultata. Kodjia je u 62. minuti postigao pogodak za 1:1. Alžirci su nakon toga prijetili preko Bounedjah, Mahreza, Youcef Belailija i Adlenea Guedioure. No, ostalo je 1:1 i otišlo se u produžetke.

U sudijskoj nadoknadi velike šanse za Obalu Slonovače imali su dlene Guedioura i Cheick Comara, a na drugoj strani Islam Slimani, ali promjene rezultata nije bilo, tako da se pristupilo izvođenju penala.

Bony u trećoj seriji i Serey Die u petoj, promašenim penalima bili su tragičari za popularne Slonove, dok jedanaesterac za Alžir također u petoj seriji nije iskoristio Belaili, ali su Pustinjske lisice sa 4:3 nakon izvođenja penala prošle dalje.